"Albanians" playing for other NTs

Post a reply


This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
Smilies
:flag: :D :zgerdhimje: :samire: :rrokullisem: :) :gezuar: ;) :lol2: :automatik: :( :ckemi: :jojojo: :wallbang: :lamtumire: :o :talumsha: :angry: :urra: :shock: :? :hisfault: :nonono: :love: 8-) :love2: :lol: :lutem: :x :mecigare: :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :ncuk: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :skenderbeu: :skuptoj: :tirona: :vllaznia: :ugeek: :hi-bulku:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Topic review
   

Expand view Topic review: "Albanians" playing for other NTs

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Leandro » Wed Sep 07, 2016 2:01 pm

Me përjashtim nja2 nga këta që na kanë mohuar, askush nuk mund të quhet tradhëtar. Ata bënë zgjedhjen e tyre dhe patshin fat. Problemi është se në trojet tona ku mbizotëron mentaliteti i pritshmërive të ulta, ne me zi presim të na dali ndonjë hero.

Bëjnë këta një foto me flamurin ose naj simbol shqiponje dhe ne fillojmë ti lëpijmë bythën me çdo rast. Ça po thu mër lal. Mjaft me patriotizmin e pritshmërive të ulta! Nuk mjafton me mbajt nji flamur me u qujt patriot, duhet të japësh për kombin. Ça mutin i pengonte këta të luanin për Shqipërinë? Asgjo! E nqs do luanin këta për Shqipërinë do kishim ekip shumë të fortë kshu që dhe kjo përralla që gjoja Shqipëria nuk është konkuruese nuk vlen.

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Plako » Sat Aug 13, 2016 1:37 am

andi2410 wrote:Januzaj on loan to Sunderland. Mustafi close to signing for Arsenal. Shaqiri. Xhaka. Premier League is full of "Albanians" now.
You forgot Arnautovic :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: "Albanians" playing for other NTs

by andi2410 » Fri Aug 12, 2016 11:11 pm

Januzaj on loan to Sunderland. Mustafi close to signing for Arsenal. Shaqiri. Xhaka. Premier League is full of "Albanians" now.

Re: "Albanians" playing for other NTs

by KF.KORAB » Thu Feb 18, 2016 7:59 pm

Fatos Beqiraj signed for Dynamo Moscow.

Re:

by KF.KORAB » Tue Dec 22, 2015 6:32 pm

Plako wrote:
KF.KORAB wrote:Vedat Muriqi choosed Turkey U21.
Never heard of this guy. Is he any good?


Sent from my iPhone using Tapatalk
He plays in second Division on loan from a First divison team. Anyway he is turk now, something i hate the most alongside with serbs.

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Simboli i Diellit » Tue Dec 22, 2015 2:44 am

Lol Muriqi can play for Trukey U21 until April 2016 . Seems he scores a lot and is quite tall : https://it.m.wikipedia.org/wiki/Vedat_Muriqi

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Plako » Tue Dec 22, 2015 12:16 am

KF.KORAB wrote:Vedat Muriqi choosed Turkey U21.
Never heard of this guy. Is he any good?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: "Albanians" playing for other NTs

by KF.KORAB » Mon Dec 21, 2015 8:11 pm

Vedat Muriqi choosed Turkey U21.

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Simboli i Diellit » Wed Oct 07, 2015 11:22 pm

Aurora Bulkualis wrote:Ademi busted for doping after DZ - Arsenal match. Does this mean Skenderbeu gets their spot in CL :D

http://www.goal.com/en/news/1716/champi ... oping-test
Ademi wasn't playing against Skenderbeu. It means next qualifiers Macedonia will drop little bit more in quality.

Re: "Albanians" playing for other NTs

by Aurora Bulkualis » Wed Oct 07, 2015 11:17 pm

Ademi busted for doping after DZ - Arsenal match. Does this mean Skenderbeu gets their spot in CL :D

http://www.goal.com/en/news/1716/champi ... oping-test

Top