Tom Doshi/Ilir Meta/Edi Rama/Sali Berisha

Current events, society, culture, science, insights. The music. Cinema. The books. The theater. The art.

Moderators: Shpati, ZenMaster

User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5423
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Contact:

Lol that's hilarious. The same canbe said about some PS candidates ;) Some of them got the university degrees while their party was in power .


~Simboli~
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 5089
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Contact:

Lol "got" degrees
"Cheap things you can buy in bulk, but Bulku is priceless" Ervin Xhevahir Bulku
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 5089
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Contact:

Check this out. PS Deputet from Lezhe. He'd finished only 8th grade by the time he was 31, and was indicted for prostitution in Italy. What's going on in Lezhe Simboli :D

Image
"Cheap things you can buy in bulk, but Bulku is priceless" Ervin Xhevahir Bulku
User avatar
Plako
Posts: 3860
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Contact:

Aurora Bulkualis wrote:Check this out. PS Deputet from Lezhe. He'd finished only 8th grade by the time he was 31, and was indicted for prostitution in Italy. What's going on in Lezhe Simboli :D

[img]http://www.lapsi.al/sites/default/files/Arben%20Ndoka.JPG[/img]
It's cleared now, just a big misunderstanding.

Ndoka jep versionin e tij për ngjarjen, “Në moshën 18 vjeçare, si shumica e shqiptarëve dhe rinia lezhjane, pjesë e të cilës isha dhe unë, emigruam për një jetë më të mirë në shtetin italian, ku na sistemuan për disa muaj në një kamp për emigrant në Monopoli dhe më pas jam sistemuar në qytetin e Perugias ku kam qëndruar dhe punuar disa muaj. Ngjarja të cilës i referohet vendimi i publikuar në media nga opozita është pikërisht për këtë periudhë të qëndrimit tim në shtetin italian. Gjatë kësaj periudhe më ka ndaluar policia italiane dhe pasi janë bërë sqarimet për ngjarjen në fjalë, me të cilën nuk kisha aspak lidhje, siç e vërteton dhe fashikulli hetimor, kam vazhduar i qetë rutinën e jetës time në atë qytet. Më pas vendosa të kthehem në vendin tim ku kam vazhduar normalisht jetën duke punuar gjithmonë me ndershmëri dhe duke investuar në arsimin dhe kualifikimin tim profesional si jurist dhe avokat. Procesi ka vazhduar pa dijeninë time si në shumë raste në vendet fqinje dhe ndaj meje është marrë një masë në mungesë duke, jo vetëm mos u mbrojtur në proces nga ndonjë avokat por përkundrazi duke u abuzuar me mungesën time nga avokatët e të akuzuarve të tjerë, për të lehtësuar klientët e tyre, duke rënduar pozitën time. Këtë e provon dhe fakti që personat të cilët akuzoheshin si autorë morën dënime minimale ndërsa ndaj meje, për krijimin e lehtësirave ishte dhënë një masë shumë më e rëndë me të cilën jam njohur krejt rastësisht në vitin 2002”.
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 5089
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Contact:

Ne realitet ky rrezik nuk di te lidhi dy fjale, dhe mund te ja kete shkruar dikush tjeter kete deklarate.
"Cheap things you can buy in bulk, but Bulku is priceless" Ervin Xhevahir Bulku
User avatar
Plako
Posts: 3860
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Contact:

Aurora Bulkualis wrote:Ne realitet ky rrezik nuk di te lidhi dy fjale, dhe mund te ja kete shkruar dikush tjeter kete deklarate.
Mund? Pa diskutim, ky duket kokrra e injorantit.
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5423
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Contact:

Aurora Bulkualis wrote:Check this out. PS Deputet from Lezhe. He'd finished only 8th grade by the time he was 31, and was indicted for prostitution in Italy. What's going on in Lezhe Simboli :D
Dy deputet ne Lezhe dhane doreheqjen fill pas zgjedhjeve parlamentare te 2013 vetem qe ky katunari te merrte mandatin se nuk ishte nder te paret ne liste. Ky ka qene hajdut pulash para se te ikte ne Itali per tu marre me droge e prostitucjon. Ka qene nder personat qe kane thy banken e shtetit ne 1997 duke vjedh gjitha kursimet, fondet e pencjoneve, asistencave e rrogat e zones. Fisi Ndoka eshte kthyer ne nje lloj familje mafjoze , edhe pse te rene ne Lezhe e jo vendali ato kane nje pjese te mire te pushtetit te zones. Kohet e fundit para se te beheshin zgjedhjet lokale keto shpronesoshin tokat e shpijat e njerezve ne Shengjin per te bere ndertime per vete. Pallatin qe u ndertua ne Lezhe per te pastrehet prej fondit zvicerjan gjysmen e moren keto dhe kryetari i vjeter i PS-se. Kan pase lidhje edhe me kryetarin qe sapo shkoi i LSI-se , duke pase firme ndertimi Viktor Tusha me ane te ketyne me kercenime e shantazhe merrte prona , jepte lejet vete si kryetar bashkie e pastaj beshin ndertimet me firmen e vet te ndertimeve . PS-ja dhe LSI-ja kane qene dhe jane te lidhura kembe e koke me keto e keshtu qe nuk kane se si te mos e mbeshtesin, rezultat i kesaj plus konsumit te figures se kryetarit te vjeter ishte edhe humbja ne Lezhe se edhe ai qe fitovi i PD-se eshte kokrra e katunarit. Nder gjanat qe me vjen me keq eshte se Beselidhja ka si president njerin prej fisit te tyre ne vend qe ta kishin vendalinjt sikurse me perpara.
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 11 guests