"Albanians" playing for other NTs

All about football. Technical discussions, samples, world cup, continental competitions.
User avatar
Plako
Contact:
Posts: 2408
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am

Re: "Albanians" playing for other NTs

Sat Aug 13, 2016 1:37 am

andi2410 wrote:Januzaj on loan to Sunderland. Mustafi close to signing for Arsenal. Shaqiri. Xhaka. Premier League is full of "Albanians" now.
You forgot Arnautovic :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Leandro
Contact:
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm

Re: "Albanians" playing for other NTs

Wed Sep 07, 2016 2:01 pm

Me përjashtim nja2 nga këta që na kanë mohuar, askush nuk mund të quhet tradhëtar. Ata bënë zgjedhjen e tyre dhe patshin fat. Problemi është se në trojet tona ku mbizotëron mentaliteti i pritshmërive të ulta, ne me zi presim të na dali ndonjë hero.

Bëjnë këta një foto me flamurin ose naj simbol shqiponje dhe ne fillojmë ti lëpijmë bythën me çdo rast. Ça po thu mër lal. Mjaft me patriotizmin e pritshmërive të ulta! Nuk mjafton me mbajt nji flamur me u qujt patriot, duhet të japësh për kombin. Ça mutin i pengonte këta të luanin për Shqipërinë? Asgjo! E nqs do luanin këta për Shqipërinë do kishim ekip shumë të fortë kshu që dhe kjo përralla që gjoja Shqipëria nuk është konkuruese nuk vlen.
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al

Return to “General Football”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

Login · Register

In total there are 187 users online :: 2 registered, 0 hidden and 185 guests
Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]
Most users ever online was 537 on Wed Jan 10, 2018 9:19 am
Total posts 20197
Total topics 281
Total members 224
Our newest member aliarslan007
No birthdays today