Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Mon Jun 22, 2015 7:42 pm

Shqiptaret (ri)zgjodhen ngjyren e tyre te preferuar, ne qe e shohim nga larg Shqiperine, harta e saj sot duket edhe me e bukur, ngjyra roze e ben shume me joshese, e ben me te re, te fresket, te pandalshme drejt arritjeve 105 % te te gjitha projekteve te nenshkruara ne zgjedhjet e 2013-es.
Edhe une votova per rozen nga qyteti ku jetoj, Milano.
Faleminderit Zoti Kryeminister qe me te vertete solle ere rilindjeje ne gjirin e te gjithe emigranteve.
Faleminderit Zonja Qeveri e Shqiperise qe n'a e mundesove votimin nga jashte shqiperise.
Faleminderit Zonja Ministri e Brendshme qe ne bashkpunim te ngushte me Zonjen Ministri te Diaspores administruat me shum zell dhe saktesi proçesin e votimit.
Faleminderit Zonja Konsullate e Pegjithshme e Shqiperise qe na prite me krahe hapur ne zyrat e tua, ne te cilat u bene adetet e votimit.
Pra, faleminderit partise qe me ne fund solli (ri)lindjen edhe ne shtepite e emigranteve, tani ndjehemi: me afer Atdheut, me te lumtur, me te perkushtuar ne realizimin e plote te sistemit demokratik te vertete ne Atdhé.
Po po, te gjitha detyrat e shtepise tashme po shkruhen me doren e majte.
Urime shqiptare!!!!
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2371
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Mon Jun 22, 2015 8:26 pm

Te pakten s'po vriten njerez si ne kohen e Sales, po hajt vl jane 90% e ketyre nga te dyja (treja) anet.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Mon Jun 22, 2015 9:20 pm

Aurora Bulkualis wrote:Te pakten s'po vriten njerez si ne kohen e Sales, po hajt vl jane 90% e ketyre nga te dyja (treja) anet.
Jam totalisht i zhgënjym nga te gjitha palët. Që nga procesi i perzgjedhjes se kandidateve e deri te limitimi i kandidateve te pavarur , te gjtha janë manovra anti-demokratike qe limitojne perfshirjen e njerzve me vlera ne fushen politike e mbajne persona te perlyer me krimin ne pushtet . Kto sillen sikur jane padrone te popullit e skuptojne se populli i zgjedh si sherbetor te tij . Sikur te "Ferma e Kafsheve" ne fund kush duhet te ket frike nga kush? At some point somewhere there will come another revolution and these padrino's will meet their fate ...
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2371
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Mon Jun 22, 2015 10:27 pm

Nuk ndodhe revolucion me popull dele. Nuk e kane fajin politikanet qe njerezit i votojne kriminelet, dhe shiten per nje 50 mije lekshe apo thase me miell. Fakti qe LSI eshte akoma parti politike dhe po rritet tregon sa popull vl eshte ai.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Mon Jun 22, 2015 11:11 pm

Aurora Bulkualis wrote:Nuk ndodhe revolucion me popull dele. Nuk e kane fajin politikanet qe njerezit i votojne kriminelet, dhe shiten per nje 50 mije lekshe apo thase me miell. Fakti qe LSI eshte akoma parti politike dhe po rritet tregon sa popull vl eshte ai.
Populli eshte lodh por ska vdek , heret a vone do e kuptojne te gjithe se nuk shitet vota. Per kuriozitet shiko pjesemarrjen per çdo rajon : http://www.balkanweb.com/site/
Ka zona ku vetem 18-19% kane votu (Vlora e Durresi) . C'fare vlere morale kane aq pak vota? Ne Lezhe kane votu 79% e popullsise! Si eshte e mundur? Gjitha ato aksidente e akuza parazgjedhore per blerje nga LSI-ja apo manipulime per votat e te burgosurve ne Shenkolle nga ps-ja apo gjuajtjet me arme ne ajer ne prezence te Monica BigHead ... Mua personalisht dhe te afermve te mi ne Milano na eshte ofru bileta falas e avjonit per te shku e votu ne favor te LSI-se po asnji nuk e mori mundin per te shku se qe te dy kandidatet jane vl . Prap besoj se per te arrit ne 79% te popullsise votuese duhet te ktheheshin jashtezakonisht shume emigrante prandaj besoj se mund te kene votuar pa prezencen e emigranteve ;) Edhe ai i PD-se qe ka fitu , ka tre mandate rrjesht qe mban postin e kryetarit te komunes Shenkolle. Nepotism both ways!
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2371
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Tue Jun 23, 2015 3:48 am

Pjesmarrja eshte 30-40% ne nivel nderkombetar qe eshte tipike per zgjedhje lokale (jo federale) ne perendim. Bile besoj qe eshte me e madhe se sa duket se ne ato lista votuesi jane shume emigrante qe nuk jane kthyer per te votuar.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Tue Jun 23, 2015 5:12 pm

LSI partia me e madhe ne Shqiperi, po marrin shumicen e keshillave bashkiake.
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2371
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Tue Jun 23, 2015 9:27 pm

What the f*** is wrong with these people....LSI is usurping PD as the second power, and it's even eating PS votes massively from the inside.

Tirane - PS 35.65 - PD 27.2 - LSI 17.91
Durres - PS 29.91 - LSI 24.25 - PD 23.63
Shkoder - PD 34.04 - LSI 17.61 - PS 12.45
FIer - PS 37.45 - LSI 22.62 - PD 17.59
Gjirokaster - PS 25.99 - PD 22.52 - LSI 21.85

How can you have a functional democracy in a place where so many people sell out their future and their children's future for 50 dollars and sacks of flours and the other crippling majority votes blindly without thinking about the candidates? You can blame the politicians all you want, but this is simple proof that that place is not ready for democracy.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Wed Jun 24, 2015 2:37 am

Aurora Bulkualis wrote:What the f*** is wrong with these people....LSI is usurping PD as the second power, and it's even eating PS votes massively from the inside.

Tirane - PS 35.65 - PD 27.2 - LSI 17.91
Durres - PS 29.91 - LSI 24.25 - PD 23.63
Shkoder - PD 34.04 - LSI 17.61 - PS 12.45
FIer - PS 37.45 - LSI 22.62 - PD 17.59
Gjirokaster - PS 25.99 - PD 22.52 - LSI 21.85

How can you have a functional democracy in a place where so many people sell out their future and their children's future for 50 dollars and sacks of flours and the other crippling majority votes blindly without thinking about the candidates? You can blame the politicians all you want, but this is simple proof that that place is not ready for democracy.
LOL e majta mori 60% e keshillit bashkiak deri tani ne Lezhe ndersa kandidati i LSI-se vetem 45% me partine LSI si subjekt reth 7%, me sa duket nder zonat e vetme qe ka votu me pak ate subjekt. http://www.balkanweb.com/site/surpriza- ... -dhe-klos/
Me marre LSI-ja ne Shkoder ma shume se PS-ja asht me i vu gishtin kokes , 12 % PS-ja ne Shkoder :lol:
Jam kurioz te shof zgjedhjet e ardhshme parlamentare se deri ku mund te mberrije LSI-ja. Per gallat do rregjistrohesha si kandidat i pavarur ne Lezhe siç ben Sazan Guri ne Tirane thjesht per te pa sa mbeshtetje mund te merrja 8-)
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2371
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Zgjedhjet vendore 2015 ! -Shqipëri

Wed Jun 24, 2015 6:19 am

A lot of PS votes have gone to LSI (for obvious reasons), but wouldn't go over to PD if LSI switched over.

Anyhow, the map is pretty dominant by the left. Those places in the south gone to PD are all LSI candidates for mayor, but in parliamentary elections will certainly go to the left.

Image
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."

Return to “Kafja e Madhe”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

Login · Register

In total there are 343 users online :: 4 registered, 0 hidden and 339 guests
Registered users: Albanian Damien, Bing [Bot], Google [Bot], Pjetër
Most users ever online was 537 on Wed Jan 10, 2018 9:19 am
Total posts 20208
Total topics 281
Total members 224
Our newest member aliarslan007
No birthdays today