Une sot jam Hoxhe, Baba Teqeje, Prift por mbi te gjitha jam Shqiptar

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Une sot jam Hoxhe, Baba Teqeje, Prift por mbi te gjitha jam Shqiptar

Thu Aug 27, 2015 3:14 am

User avatar
KF.KORAB
Contact:
Location: Dibër - Mirditë
Posts: 629
Joined: Thu Mar 05, 2015 8:32 am

Re: Une sot jam Hoxhe, Baba Teqeje, Prift por mbi te gjitha jam Shqiptar

Thu Aug 27, 2015 10:55 pm

Edhe une jam katolik por vdes per nje shqiptar musliman apo bektashian ose Ortodoks. Kombi mbi te gjitha !!

Mua me shume me shqeteson situata e shqiptareve ortodokse qe mund te shkojn (ose kan shkuar) drejt asimilit grek, Ne e kemi kishen autoqefale e Fan Nolit, kjo me frikeson shume.
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Re: Une sot jam Hoxhe, Baba Teqeje, Prift por mbi te gjitha jam Shqiptar

Fri Aug 28, 2015 2:16 am

KF.KORAB wrote:Edhe une jam katolik por vdes per nje shqiptar musliman apo bektashian ose Ortodoks. Kombi mbi te gjitha !!

Mua me shume me shqeteson situata e shqiptareve ortodokse qe mund te shkojn (ose kan shkuar) drejt asimilit grek, Ne e kemi kishen autoqefale e Fan Nolit, kjo me frikeson shume.
Pak nga pak do rikthehet po hapi i madh do behet kur te Anastasi te nderroje jete . Mjafton qe te jete shqiptar pasuesi dhe gjerat behen vete pasi per momentin i ka te gjithe nen ligjin e tij dhe asnje prift nuk guxon te nderroje linje ;)
Tek e fundit nuk do jetoje pergjithnje Janullatosi , me siguri e pret nje jete e pasosur me gjitha te mirat per ato qe ka bere :D (per sqarim : nuk eshte ironi nese ndonjerit i ngel hatri :P )
User avatar
Remzi
Contact:
Location: United States
Team: Albania, New York Yankees, New York Giants, Arizona Wildcats, Liverpool F.C
Posts: 61
Joined: Thu Aug 06, 2015 3:26 am

Re: Une sot jam Hoxhe, Baba Teqeje, Prift por mbi te gjitha jam Shqiptar

Sat Sep 19, 2015 11:57 pm

Return to “Kafja e Madhe”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

Login · Register

In total there are 223 users online :: 2 registered, 0 hidden and 221 guests
Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]
Most users ever online was 537 on Wed Jan 10, 2018 9:19 am
Total posts 20191
Total topics 281
Total members 224
Our newest member aliarslan007
No birthdays today