Ju lutem mndihmoni

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"
User avatar
Azizseferi
Contact:
Posts: 1
Joined: Thu Jan 21, 2016 5:10 pm

Ju lutem mndihmoni

Thu Jan 21, 2016 5:15 pm

Ju lutna mdergoni nja $35 dollar shum me duen faliminersen askush sme ka nihmu dhe venosa qe te lutem ne qit forum shqiptar qit paypale ma ka krijue nji shok nga korca hajt ju lutem dergomni sa ma shum : jacksmith.pla@gmail.com.
Ju lutem me ndihmoni, kush me ndihmon zoti ja shperblefte. Amin! :cry:
User avatar
artan
Contact:
Posts: 1088
Joined: Thu Feb 26, 2015 4:08 am

Re: Ju lutem mndihmoni

Fri Jan 22, 2016 1:12 pm

Dearest Aziz Seferi,

I hope this message finds you well. I have donated $150 to your paypal at jacksmith.pla@gmail. I hope you use this money well.
User avatar
Aurora Bulkualis
Contact:
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Posts: 2367
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm

Re: Ju lutem mndihmoni

Sat Jan 23, 2016 10:51 pm

The f***?
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Plako
Contact:
Posts: 2408
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am

Re: Ju lutem mndihmoni

Sun Jan 24, 2016 4:35 pm

artan wrote:Dearest Aziz Seferi,

I hope this message finds you well. I have donated $150 to your paypal at jacksmith.pla@gmail. I hope you use this money well.
Zoti ta shperblefte Artan. Amin!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Genti
Contact:
Location: Tirana, Albania
Team: Albania & Tirona
Posts: 486
Joined: Wed Feb 25, 2015 9:14 pm

Re: Ju lutem mndihmoni

Sun Jan 24, 2016 4:59 pm

lol such a random post.
User avatar
Pjetër
Contact:
Team: S.S. Lazio
Posts: 633
Joined: Tue Feb 24, 2015 7:37 pm

Re: Ju lutem mndihmoni

Tue Jan 26, 2016 4:45 am

Çfare dialekt asht kjo?
"Tranquilo. Assenayo."
User avatar
Plako
Contact:
Posts: 2408
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am

Ju lutem mndihmoni

Tue Jan 26, 2016 4:09 pm

Pjetër wrote:Çfare dialekt asht kjo?
Hard for me to pin it down, definitely Gheg but not Malesor/Katolik due to the nickname. I was gonna say Tropojan/Dibran but not so sure if that's the case. I am also not very familiar with the different dialects of Kosova.

Simboli can probably answer best this question.
User avatar
Simboli i Diellit
Contact:
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Posts: 3262
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am

Re: Ju lutem mndihmoni

Wed Jan 27, 2016 2:03 am

Plako wrote:
Pjetër wrote:Çfare dialekt asht kjo?
Hard for me to pin it down, definitely Gheg but not Malesor/Katolik due to the nickname. I was gonna say Tropojan/Dibran but not so sure if that's the case. I am also not very familiar with the different dialects of Kosova.

Simboli can probably answer best this question.
Desha ti përgjigjem dje po thashë mos i ngel hatri ndonjërit. Të them të drejtën tendencat e fundoreve te foljeve me "-ue" e kanë veçanërisht mirditorët , ndërsa te përmbajtja e postimit përdor paskajoren malsorçe . Si përfundim më duket më shumë një troll që nuk di të shprehet në Gegnisht se sa dikush që e flet natyrshëm edhe pse sidoqoftë analfabetë gjen kudo . :D

Ps. Sa Zemërbardhë artani , tu shtoshin paret si fara e hithave :mrgreen:

Return to “Kafja e Madhe”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

Login · Register

In total there are 223 users online :: 2 registered, 0 hidden and 221 guests
Registered users: Bing [Bot], Google [Bot]
Most users ever online was 537 on Wed Jan 10, 2018 9:19 am
Total posts 20191
Total topics 281
Total members 224
Our newest member aliarslan007
No birthdays today