[WC 2018] Albania - FYROM Macedonia - 05/09/2016

With memories of the golden years (80's) of the albanian football still fresh on her mind, Albania is now attempting to recreate its strong football legacy. As young players start making their names abroad, the future is looking bright for Albanian football!

Moderators: ZenMaster, Shpati

User avatar
Plako
Posts: 3857
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 164 times
Contact:

Jam plotesisht dakort qe ka nje radikalizim ne vender Arabe ne 30-40 vitet e fundit? Po kush eshte mbrapa radikalizimit Islamik? Ndoshta ka shume aspekte qe duhen shikuar e jo thjesht ti vesh fajin fese pa pare kontekstin historik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Amerika dhe anglia janë mbrapa. Por kjo nuk e shfajëson islamin si një ideologji të ligë. Mirë thonë disa që islami është kult i vdekjes. Mënyra më e shpejtë për në xhenet është të bëhesh martir. Pra gjëja më e mirë që mund të bësh është të vdesësh! Prandaj mezi presin shumë nga këta idiotët të hidhen në erë.
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Plako
Posts: 3857
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 164 times
Contact:

Leandro wrote:Amerika dhe anglia janë mbrapa. Por kjo nuk e shfajëson islamin si një ideologji të ligë. Mirë thonë disa që islami është kult i vdekjes. Mënyra më e shpejtë për në xhenet është të bëhesh martir. Pra gjëja më e mirë që mund të bësh është të vdesësh! Prandaj mezi presin shumë nga këta idiotët të hidhen në erë.

Ky eshte thjesht nje aryetim pervers qe kane nxjerr Imperialistet Anglo-Amerikane per të justifikuar kryqezatat moderne. Eshte i njejti arsyetim qe nxjerrin Zionistet kur thone qe Palestinezet nxjerrin femijet e tyre si mburoje perpara predhave qe subvencionohen nga Amerika ne kundershtim me cdo ligj të luftes moderne qe keta klyshat vete I kane bere gjasme.

Gjithsesi cdo njeri nxjerr konkluzionet vete dhe të gjithe e shohim boten me "syzet" tona. Une personalisht marr krahun e të shtypurit sepse si Shqiptar gjtihmone na kane shtypur fuqite me të medha. Per mua Islami sot eshte ne zgjedhen Perndimore ndaj edhe s'mund ti ve shume faj ku eshte katandisur sot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

E çuditshme kjo e kryqëzatave sepse 1) kryqëzatat origjinale ndodhën si përgjigje ndaj ekspansionizmit islamik dhe 2) sot në lindjen e mesme jo vetëm që nuk po ndodhin kryqëzata por po ndodh e kundërta, pra gjenocid i të krishterëve.

Izraelitët kanë të drejtë kur thonë se Palestinezët nxjerrin fëmijët e tyre përpara. Këtë e pranojnë dhe vetë Palestinezët! Më parë Izraelitët i urreja me tër shpirt. Deri sa një ditë më në fund pash dritën në tunel. Palestinezët nuk janë fare viktima por nxitës të konfliktit. Natyrisht që ka palestinezë të mirë dhe të pafajshëm por shumica e tyre thjesht duan zhdukjen e Izraelit.

Për këtë arsye kanë refuzuar disa herë oferta për të patur shtetin e tyre. Ke material pa fund mbi këtë.
https://www.quora.com/How-often-have-th ... -own-state
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 5084
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Has thanked: 259 times
Been thanked: 266 times
Contact:

Does no one have a download link to this match (in full)?
"Cheap things you can buy in bulk, but Bulku is priceless" Ervin Xhevahir Bulku
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot] and 40 guests