Trajner i ri - (New coach) ?

With memories of the golden years (80's) of the albanian football still fresh on her mind, Albania is now attempting to recreate its strong football legacy. As young players start making their names abroad, the future is looking bright for Albanian football!

Moderators: Shpati, ZenMaster

User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:05 am

Kur na mori De Biasi ishim kot dhe pa dyshim ka merita në rindërtimin e ekipit. Por nuk mundem të mos mendoj se deri kaq ka mundësi. Së fundmi tha se Shqipëria ka arritur maksimumin e saj. Mu duk e pabesueshme që dikush mund të flasë kështu si trajner i ekipit.

Gjithashtu këmbëgulja në taktika ultra-mbrojtëse po bëhet e shpifur sidomos kundër ekipeve që janë më të dobta se ne, të cilave i japim shanse duke i ftuar të na sulmojnë, siç ndodhi me Maqedoninë.

Këmbëngulja e tij gjithashtu me disa lojtarë si Kukeli dhe Hyka që janë nivel amatorësh është e pabesueshme. Ndërkohë lojtarë Evropianë si Kaçe ngrohin stolin.

Mendoj se ka ardhur koha FSHF të mendojë për të ardhmen. De Biasi nuk ka për të na çuar më tutje se kaq. Mbaj mend Rehagel me Greqinë. Ai luante taktika mbrojtëse por lojtarët e tij kishin dhe aftësi sulmuese, nuk bënin vetëm pasa horizontale. Pra zgjidhte lojtarë të ekulibruar që të mund të përgjigjeshin dhe në fazën sulmuese. Gjithashtu në stol e shihje gjithnjë të nxiste lojtarët të dilnin në sulm!

Duhet të kërkojmë dikë që të na çojë në nivelin tjetër tani, ose të paktën të përpiqet në këtë drejtim!
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Princ
Posts: 823
Joined: Sun Apr 17, 2016 3:36 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:11 am

Kot e ke harxhuar kohen me kte post sepse pa de biasin do ishim akoma ne nivel te kosoves
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 3697
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Mailand
Team: Der AC Mailand
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:14 am

Trajneri qe fiton nuk nderrohet.
User avatar
Migjeni
Posts: 651
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:16 am

Didn't read, lol. Try again if we lose a couple of games in a row.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Albo_eagle
Posts: 946
Joined: Tue Jun 09, 2015 10:00 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:18 am

De Biasi sot fitoj. We always criticise but get results. Against Italy you will see i believe that defensive tactics work for us. Against Spain unfortunately i do not think it will work as tika taka will tear it wide open, especially with Ajeti out.
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:31 am

Migjeni wrote:Didn't read, lol. Try again if we lose a couple of games in a row.
you're welcome to come back itt after the italy game. im not saying to sack him but we must look at alternatives. we barely beat macedonia at home while israel with an inferior team beat them comfortably away. the way this is going i fear we wont even get 3rd. it's hard playing with -2 players in kukeli and hyka. we'll see
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Albo_eagle
Posts: 946
Joined: Tue Jun 09, 2015 10:00 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:34 am

On my notifications it says new topic by Albo Eagle. I did not open this loool. I am happy eith De Biasi. Rroftë De Biasi dhe fitoret.
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:37 am

Albo_eagle wrote:De Biasi sot fitoj. We always criticise but get results. Against Italy you will see i believe that defensive tactics work for us. Against Spain unfortunately i do not think it will work as tika taka will tear it wide open, especially with Ajeti out.
nuk po them që të luajmë sulm kundër ekipeve të forta. por kundër ekipeve të dobta duhet të sulmojmë më tepër. në fund të fundit gjithmonë vjen ai moment kur duhet të sulmosh. nëse luajmë kundër italisë dhe në 80' jemi duke humbur 1-0 a nuk duhet të sulmojmë? por nëse kemi turp me sulmu fucking lichtensteinin si do sulmojmë italinë? qr

akoma dhe kështu, nuk e di pse luajmë vazhdimisht me lojtarë që nuk kanë më punë në kombëtare. aliji është më i mirë se agolli. duhet të jetë #1 në të djathtë. Kaçe është 500 herë më i mirë se Kukeli, duhet të luajë në mes të fushës. mesfusha jonë është mut sepse nuk nxjerr dot njëri topin përpara. kaçe mundet por ngroh stolin

këto gjëra janë no brainers. hyka 35 ndeshje dhe asgjë. përse vazhdon e thërritet mër jqj se nuk e marr dot vesh! kishte 2 vjet pa u thërrit tani papritur kthehet dhe bëhet titullar e luan 180 minuta? wtf

unë besoj se DB ka shumë merita. por deri këtu arrin. e tha dhe vetë
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Albo_eagle
Posts: 946
Joined: Tue Jun 09, 2015 10:00 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 1:44 am

E kuptoj o vlla qe Kaçe duhet me lujt. Unë vetë dy herr ja kom ble fanellen Kaçe's. Qitasht e kom veshur haha. Edhe për Alijin jam dakord.

Po ne fund dites, De Biasi po fiton. Nqofshe nuk kualifikomi tani folmi.
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Contact:

Fri Oct 07, 2016 2:19 am

po fiton por me vështirësi kundër ekipeve mjaft inferiore. i bën gjërat shumë më të vështira seç duhet të jenë. ekipi ynë është shumë më i mirë në letër se maqedonia. pse duhte me fitu në minutën e fundit? ata as po luanin bunker jqj. 1 gol kundër lihtenshtajnit shënuam se tjetri ishte autogol. pse për kaq vlen ekipi ynë?

besoj se mund të bëjmë shumë më tepër. jam i kënaqur me taktikat e de biasit, por jo me zgjedhjet e tij të lojtarëve. psh për kukelin e kuptoj pse i pëlqen megjithse jam krejt kundër. por sinqerisht nuk e di çfarë sheh te hyka? wtf!

nuk mund ti japim imunitet pse paska fitu kundër një ekipi lagje. duhet me kërku llogari për këto lëvizje idioteske
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 4 guests