UEFA Nations League 2020-2021

With memories of the golden years (80's) of the albanian football still fresh on her mind, Albania is now attempting to recreate its strong football legacy. As young players start making their names abroad, the future is looking bright for Albanian football!

Moderators: Shpati, ZenMaster

User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 4343
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 95 times
Been thanked: 40 times
Contact:

Mon Jun 22, 2020 2:45 am

Dallku wrote: Sun Jun 21, 2020 9:08 pm Anybody knows when the international games start? It has been way too long
18/06/2020

Mbledhja e djeshme e UEFA-s ka vendosur edhe në lidhje me skuadrat kombëtare. Komiteti Ekzekutiv ka përcaktuar edhe datat në të cilat do të luhet edicioni që u jep mundësinë disa ekipeve europiane që të fitojnë një biletë për në Europian, në rast se nuk ia dalin ta sigurojnë nëpërmjet kualifikueseve tradicionale.

Shqipëria, në bazë të kalendarit të mëparshëm, ndeshjen e parë do ta luajë ndaj Bjellorusisë. Mirëpo, për këtë transfertë mund të ndryshojë vetëm data. Dje UEFA ka saktësuar datat 3, 4, 5 për takimet e para në grupe. Ndërsa për ndeshjet e dyta të këtij kompeticioni ekzistojnë datat 6, 7 dhe 8.

Duke qenë se mund të riformatohet edhe një herë kalendari i ndeshjeve të Ligës së Kombeve, atëherë mbetet për t’u parë nëse do të ruhen apo jo datat e mëparshme që ka pasur ekipi ynë kombëtar si kalendar.

Në muajin tetor, do të luhen dy ndeshje për tri ditë. Transfertat me Kazakistanin dhe Lituaninë ekipi ynë përfaqësues do t’i luajë në datat 10/11 tetor dhe 13/14 tetor. Për kuqezinjtë, dy ndeshjet e fundit do të luhen në Tiranë. Mes datave 14 dhe 15 nëntor do të luhet sfida ndaj Kazakistanit dhe mes datave 17 dhe 18 nëntor, sfida e fundit në Grupin 4 të Ligës C.
User avatar
Plako
Posts: 3080
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 12 times
Been thanked: 42 times
Contact:

Wed Jul 08, 2020 4:49 pm

Simboli i Diellit wrote: Mon Jun 22, 2020 2:45 am
Dallku wrote: Sun Jun 21, 2020 9:08 pm Anybody knows when the international games start? It has been way too long
18/06/2020

Mbledhja e djeshme e UEFA-s ka vendosur edhe në lidhje me skuadrat kombëtare. Komiteti Ekzekutiv ka përcaktuar edhe datat në të cilat do të luhet edicioni që u jep mundësinë disa ekipeve europiane që të fitojnë një biletë për në Europian, në rast se nuk ia dalin ta sigurojnë nëpërmjet kualifikueseve tradicionale.

Shqipëria, në bazë të kalendarit të mëparshëm, ndeshjen e parë do ta luajë ndaj Bjellorusisë. Mirëpo, për këtë transfertë mund të ndryshojë vetëm data. Dje UEFA ka saktësuar datat 3, 4, 5 për takimet e para në grupe. Ndërsa për ndeshjet e dyta të këtij kompeticioni ekzistojnë datat 6, 7 dhe 8.

Duke qenë se mund të riformatohet edhe një herë kalendari i ndeshjeve të Ligës së Kombeve, atëherë mbetet për t’u parë nëse do të ruhen apo jo datat e mëparshme që ka pasur ekipi ynë kombëtar si kalendar.

Në muajin tetor, do të luhen dy ndeshje për tri ditë. Transfertat me Kazakistanin dhe Lituaninë ekipi ynë përfaqësues do t’i luajë në datat 10/11 tetor dhe 13/14 tetor. Për kuqezinjtë, dy ndeshjet e fundit do të luhen në Tiranë. Mes datave 14 dhe 15 nëntor do të luhet sfida ndaj Kazakistanit dhe mes datave 17 dhe 18 nëntor, sfida e fundit në Grupin 4 të Ligës C.
Grupi me pocaqi qe mund te na binte. I can't get excited for any of these games. At least with Iceland and Turkey it was competitive.
User avatar
Plako
Posts: 3080
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 12 times
Been thanked: 42 times
Contact:

Tue Aug 11, 2020 7:00 pm

Ndeshja e pare ndaj Bjellorise eshte ne 4 Shtator. Ky eshte grupi me koti qe mbaj mend dhe ishalla dalim te paret.
User avatar
Klejdi1023
Posts: 68
Joined: Thu Sep 20, 2018 2:05 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Sun Aug 23, 2020 5:47 pm

With upcoming games against Belarus and Lithuania, I think this is the best formation we should use if we stick to the 3-5-2. I've seen hysaj play with Napoli on the left and I think he can play pretty good on the left wing too, thus freeing Roshi to play on the right wing. Hoping we drop Balaj and Cika for good as I'd like to see Broja start and see what he can do.

Strakosha

Ismajli Kumbulla Xhimshiti

Gjasula

Roshi Bare Kace Hysaj

Sadiku Broja
User avatar
artan
Posts: 2085
Joined: Thu Feb 26, 2015 4:08 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Contact:

Sun Aug 23, 2020 8:29 pm

I would like to see how comfortable Hysaj looks at LWB as well. Roshi at RWB doesn't really work and I'm not sure if he's better than Lenjani at LWB who in reality is okay at LWB. But we need to give Roshi another look at wingback before we right him off. I don't think he has the defensive effort to do well there but I can be wrong.

I would like to see Broja start because why not. Kamberi and Uzuini as subs.
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 17 guests