Albanian Superliga

Everything about Albanian Superliga. Technical discussions, teams, jerseys, curiosities, fans, ultras organizations ...

Moderators: Shpati, ZenMaster

ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sat Jan 23, 2021 7:19 pm

According to macedonian media Buba is done deal to Partizani!
Kuqaloshi maoist
User avatar
artan
Posts: 2645
Joined: Thu Feb 26, 2015 4:08 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 119 times
Contact:

Mon Jan 25, 2021 5:01 pm

Dede sacked at Tirana. I kind of feel bad for the guy even though he was hired to be a yes man to Halili. It seems that Halili is picking the formations at Tirana forcing the manager to insert his son in the startling lineup weekly when he's a second division quality player. Today Halili forced Dede to change the lineup last minute by inserting Danso instead of Kuka. Regardless if Dede is a yes man the president cannot be calling the formations and lineup choices. The arrogance of some of these presidents/chairmen.

It's a shame because Tirana has potential to be a team that could be a stronger team in the region. Decent youth academy, good stadium/location for Albanian standards, decent following, playing in the Capital, etc..
ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sun Jan 31, 2021 3:45 pm

artan wrote: Mon Jan 25, 2021 5:01 pm Dede sacked at Tirana. I kind of feel bad for the guy even though he was hired to be a yes man to Halili. It seems that Halili is picking the formations at Tirana forcing the manager to insert his son in the startling lineup weekly when he's a second division quality player. Today Halili forced Dede to change the lineup last minute by inserting Danso instead of Kuka. Regardless if Dede is a yes man the president cannot be calling the formations and lineup choices. The arrogance of some of these presidents/chairmen.

It's a shame because Tirana has potential to be a team that could be a stronger team in the region. Decent youth academy, good stadium/location for Albanian standards, decent following, playing in the Capital, etc..
Tirana eshte fiks ne poziten e Partizanit e disa viteve me pare, situate kapslleku. Albert Xhani ishte president pasionant qe shpenzonte shifra astronomike per realititetin e futbollit shqiptar por perveq keqmenaxhimit te klubit, problemi ishte qe leket i mbaruan shume shpejt. Prej momentit qe mbeti pa leke Xhani e perdori klubin si peng per mireqenien individuale, me ndihmen e tij dhendrri i Berishes Jamarber Malltezi i pervetesoj ambientet e klubit Partizani dhe ndertoj pallate ndersa klubi mbeti nen meshiren e fatit edhe pa fusha stervitore. Situata osht me e rende per Tiranen pasiqe Rit Halili per dallim prej Xhanit ka ardh me miratimin dhe insistimin e tifozerise, e larguan El Sayedin per ta sjell Agron Papulin,Shefikat Ngjelen, Lutfi Nurin dhe Ritin. Me vone permes vendimit skandaloz keshillit bashkiak dhe me miratimin absolut te tifozerise ja vodhen stadiumin Dinamos dhe kaluan si prone klubit Tiranes. Nese Partizani e hoqi qafe duke e dhunu Xhanin fizikisht edhe nifare forme duke e detyru me shit klubin sepse Partizanit i kishe ngel vetem stema, tek Tirana situata eshte krejtesisht e ndryshme sepse Riti pa marr ne kembim miliona dollar nuk heq dore kurre nga klubi dhe asetet qe ka ne pronesi klubi.

Kuqaloshi maoist
User avatar
Plako
Posts: 3431
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 27 times
Been thanked: 106 times
Contact:

Sun Jan 31, 2021 5:56 pm

ZenMaster wrote: Sun Jan 31, 2021 3:45 pm Tirana eshte fiks ne poziten e Partizanit e disa viteve me pare, situate kapslleku. Albert Xhani ishte president pasionant qe shpenzonte shifra astronomike per realititetin e futbollit shqiptar por perveq keqmenaxhimit te klubit, problemi ishte qe leket i mbaruan shume shpejt. Prej momentit qe mbeti pa leke Xhani e perdori klubin si peng per mireqenien individuale, me ndihmen e tij dhendrri i Berishes Jamarber Malltezi i pervetesoj ambientet e klubit Partizani dhe ndertoj pallate ndersa klubi mbeti nen meshiren e fatit edhe pa fusha stervitore. Situata osht me e rende per Tiranen pasiqe Rit Halili per dallim prej Xhanit ka ardh me miratimin dhe insistimin e tifozerise, e larguan El Sayedin per ta sjell Agron Papulin,Shefikat Ngjelen, Lutfi Nurin dhe Ritin. Me vone permes vendimit skandaloz keshillit bashkiak dhe me miratimin absolut te tifozerise ja vodhen stadiumin Dinamos dhe kaluan si prone klubit Tiranes. Nese Partizani e hoqi qafe duke e dhunu Xhanin fizikisht edhe nifare forme duke e detyru me shit klubin sepse Partizanit i kishe ngel vetem stema, tek Tirana situata eshte krejtesisht e ndryshme sepse Riti pa marr ne kembim miliona dollar nuk heq dore kurre nga klubi dhe asetet qe ka ne pronesi klubi.

Anazlie e goditur. Shume pak veta e dine vertete historine e futbollit tone keto 30 vitet e fundit. I still have PTSD from the Xhani days.
User avatar
Plako
Posts: 3431
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 27 times
Been thanked: 106 times
Contact:

Fri Feb 05, 2021 8:41 pm

Laci mposht Vllaznine 2-1 brenda sot dhe ngushton distancen ne 7 pike me kryesuesit.
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5138
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 316 times
Been thanked: 171 times
Contact:

Sat Feb 13, 2021 4:36 pm

The show must go on . Bylis - Laçi the village derby
User avatar
Plako
Posts: 3431
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 27 times
Been thanked: 106 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 4:57 am

Simboli i Diellit wrote: Sat Feb 13, 2021 4:36 pm The show must go on . Bylis - Laçi the village derby
20 futboll nen Armand Duken. Ca te presesh?
ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sun Feb 21, 2021 12:50 am

Tirana ka pranuar oferten e Legia Warsawa prej
500 mije euro per Ernest Muçin. Qofsha i gabuar por me duket destinacioni me i keq i mundshem per nje shqiptar, klub i madh me shume presion dhe tifozeri jashtezakonisht toksike. Talenti i Muçit eshte i padiskutueshem, me nje nuhatje te jashtezakonshme te golit dhe gjakftohesi prej killeri para portes por uroj qe me kalimin eksperimentet me vendosjen e tij do te marrin fund perfundimisht.
Kuqaloshi maoist
ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sun Feb 21, 2021 6:39 pm

Plako te pershendes vlla me kete kryeveper!
Kuqaloshi maoist
User avatar
artan
Posts: 2645
Joined: Thu Feb 26, 2015 4:08 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 119 times
Contact:

Mon Feb 22, 2021 2:11 pm

I think Partizani might run away at this. From a talent standpoint they are the best team in Albania. I can see them making a big push for European qualification in the summer too.
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest