Zgjedhjet per presidentin e FSHF-se

With memories of the golden years (80's) of the albanian football still fresh on her mind, Albania is now attempting to recreate its strong football legacy. As young players start making their names abroad, the future is looking bright for Albanian football!

Moderators: Shpati, ZenMaster

ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Fri Jan 21, 2022 10:35 pm

Lufta per zgjedhjet e FSHF-se ka disa dite qe filluar, sulmin i pari ndaj Dukes e filloj Edi Rama ndersa tani po e vazhdon Erion Veliaj. Ne zgjedhjet e fundit Bashkim Fino kishte mbeshtetjen e socialisteve por ne ato zgjedhje nuk u perfshin direkt as Rama e as Veliaj ndersa kesaj radhe duket hapur se do te perdorin cdo mjet per ti dhene fund mbreterimit te Dukes. Vlen te theksohet kjo eshte hakmarrja e Rames pas greves qe Duka organizoj pak muaj para zgjedhjeve ne Shqiperi. Per mua Veliaj eshte modeli i politikanit me legen qe ka pas historia e Shqiperise ndersa Edi Rama eshte zhgenjimi me i madh politik ne historine moderne shqiptare por heqja qafe e Armando Dukes eshte dhurata ma e mire qe mund ti bejn futbollit shqiptar. Duka do te tentoj te perdor perseri karten "politika blla blla" por me shume se ambicie personale per te mbetur ne krye besoj qe ka frike burgun.
These users thanked the author ZenMaster for the post:
Simboli i Diellit
Kuqaloshi maoist
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 4386
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Has thanked: 147 times
Been thanked: 189 times
Contact:

Sat Jan 22, 2022 1:10 am

Me Duken vetem zgjedhje s'ka.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Plako
Posts: 3431
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 27 times
Been thanked: 106 times
Contact:

Sat Jan 22, 2022 1:54 am

ZenMaster wrote: Fri Jan 21, 2022 10:35 pm Lufta per zgjedhjet e FSHF-se ka disa dite qe filluar, sulmin i pari ndaj Dukes e filloj Edi Rama ndersa tani po e vazhdon Erion Veliaj. Ne zgjedhjet e fundit Bashkim Fino kishte mbeshtetjen e socialisteve por ne ato zgjedhje nuk u perfshin direkt as Rama e as Veliaj ndersa kesaj radhe duket hapur se do te perdorin cdo mjet per ti dhene fund mbreterimit te Dukes. Vlen te theksohet kjo eshte hakmarrja e Rames pas greves qe Duka organizoj pak muaj para zgjedhjeve ne Shqiperi. Per mua Veliaj eshte modeli i politikanit me legen qe ka pas historia e Shqiperise ndersa Edi Rama eshte zhgenjimi me i madh politik ne historine moderne shqiptare por heqja qafe e Armando Dukes eshte dhurata ma e mire qe mund ti bejn futbollit shqiptar. Duka do te tentoj te perdor perseri karten "politika blla blla" por me shume se ambicie personale per te mbetur ne krye besoj qe ka frike burgun.
Rama ka pas halle te tjera ne zgjedhjet e kaluaura dhe tani e ka konsoliduar cdo hallke te pushtetit ne Shqiperi. Tani ka me shume kohe te merret me Duken. S'duhet harru qe Duka eshte vlla me Agron Duken qe garoi ne Durres ne listen e PD-se. Nqs Rama e ka nda mendjen me heq Duken besoj se do e arrije sepse e bllokon Duken me mjete te tjera.

Problemi eshte po te hiqet Duka mos ta marri Olsi ne dore FSHF-ne dhe ti fitoje kampionatet Partizani. Duhet nej Federate serioze. Do ishte mire te kishim nje si Lorik Cana/Igli Tare ne krye.
ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sat Jan 22, 2022 5:24 pm

Per mua edhe Leke Plepi do te jete me i pershtatshem se Armando Duka
Kuqaloshi maoist
ZenMaster
Posts: 1271
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 102 times
Been thanked: 88 times
Contact:

Sun Jan 23, 2022 3:35 pm

Kuqaloshi maoist
User avatar
Plako
Posts: 3431
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 27 times
Been thanked: 106 times
Contact:

Sun Jan 23, 2022 7:13 pm

Duka will find a way to survive this one as well. The main reason is that UEFA doesn’t like politics to get involved in football. Last time Sala tried to oust Duan they suspended our FA for 3 months.
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 4386
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Has thanked: 147 times
Been thanked: 189 times
Contact:

Sun Jan 23, 2022 9:02 pm

Looks all the PS minions are out full force against Duka. To be honest, as long as he leaves, I'm happy. Even if Rama puts his people on there.

Let's be honest if the ruling party can't force Duka out, no one can.
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5138
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 316 times
Been thanked: 171 times
Contact:

Mon Jan 24, 2022 7:08 am

Plako wrote: Sun Jan 23, 2022 7:13 pm
Duka will find a way to survive this one as well. The main reason is that UEFA doesn’t like politics to get involved in football. Last time Sala tried to oust Duan they suspended our FA for 3 months.
Sala was trying the hard way. UEFA and FIFA won’t protect him if the government provides proof of money laundering or corruption...
User avatar
Aurora Bulkualis
Posts: 4386
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:24 pm
Location: Bulkustan
Team: Fc Bulku
Has thanked: 147 times
Been thanked: 189 times
Contact:

Mon Jan 24, 2022 7:37 am

"Burime nga Bashkia e Tiranës konfirmojnë se, prej dy javësh, një skuadër juristësh shqiptarë, amerikanë dhe britanikë po asistojnë aksionerin e Tiranës në një dosje voluminoze shkeljesh, për t’ia prezantuar FBI, DEA, NCA, Scotland Yard, SPAK, Prokurorisë së Tiranës, Krimit Ekonomik, Agjencisë së Pastrimit të Parave, AMA, Hetimit Tatimor, AKU, si dhe ambasadave Amerikane e Britanike në Tiranë.

Çështjet e shitjeve ndërkombëtare të ndeshjeve dhe basteve të paracaktuara do t’i paraqiten oficerëve rajonalë të FBI. Kujtojmë se agjentët amerikanë çuan në rrëzimin e Blatter e Platini – miqtë “e pathyeshëm të Dukës”, që mbyllën me dënime penale karrierat e tyre!

Sipas burimeve, agjentet e DEA me qendër rajonale në Athinë – agjencia amerikane e antidrogës – do të prezantohen me të gjitha provat e parave të drogës në sport, me dijeni e mbështetje të Armando Dukës me elementë të botës së krimit në Shijak e vende të tjera të Europës e Amerikës Latine."
John 14:6 "Bulku saith unto him, I am the way, the truth, and the life: no man cometh unto the Father, De Biasi, but by me."
User avatar
CanaYouDoIt
Posts: 2525
Joined: Tue Jun 11, 2019 10:56 pm
Has thanked: 489 times
Been thanked: 110 times
Contact:

Mon Jan 24, 2022 12:23 pm

Aurora Bulkualis wrote: Mon Jan 24, 2022 7:37 am "Burime nga Bashkia e Tiranës konfirmojnë se, prej dy javësh, një skuadër juristësh shqiptarë, amerikanë dhe britanikë po asistojnë aksionerin e Tiranës në një dosje voluminoze shkeljesh, për t’ia prezantuar FBI, DEA, NCA, Scotland Yard, SPAK, Prokurorisë së Tiranës, Krimit Ekonomik, Agjencisë së Pastrimit të Parave, AMA, Hetimit Tatimor, AKU, si dhe ambasadave Amerikane e Britanike në Tiranë.

Çështjet e shitjeve ndërkombëtare të ndeshjeve dhe basteve të paracaktuara do t’i paraqiten oficerëve rajonalë të FBI. Kujtojmë se agjentët amerikanë çuan në rrëzimin e Blatter e Platini – miqtë “e pathyeshëm të Dukës”, që mbyllën me dënime penale karrierat e tyre!

Sipas burimeve, agjentet e DEA me qendër rajonale në Athinë – agjencia amerikane e antidrogës – do të prezantohen me të gjitha provat e parave të drogës në sport, me dijeni e mbështetje të Armando Dukës me elementë të botës së krimit në Shijak e vende të tjera të Europës e Amerikës Latine."

Our country is so dirty it’s not even funny. And we’ve known Duka is a dirty pig for years. What does it say that he’s high up on UEFAs board, everything is corrupt man
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Google Adsense [Bot] and 7 guests