Kreret e Vetvendosjes marrin shtetesine Shqiptare

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"

Moderators: ZenMaster, Shpati

User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5412
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 369 times
Been thanked: 210 times
Contact:

Sat Sep 03, 2016 6:54 pm

Leandro wrote:VV është organizatë komuniste quasi-tradhtareske. Një pyetje kam unë, pse VV nuk del ndonjëherë kundër radikalëve islamikë që kanë pushtuar xhamiat Kosovare? Agjentë të Arabo-Turqëve më duken.

Sa për retorikën atdhedashëse, merr këdo në rrugë e të thotë që duhet të bashkohemi e njëra tjetra. Nuk kanë shpik gjë kta.

Vetvendosje financohet kryesisht nga levizjet islamiste filo-turke nuk ka si te dale kunder tyre.

http://www.ekonomiaonline.com/nacionale ... urin-turk/
http://www.botasot.info/aktuale-lajme/5 ... ena-gjika/
http://www.gazetaexpress.com/lajme/shpe ... ll-241768/
vata10
Posts: 460
Joined: Sun Mar 22, 2015 12:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sat Sep 03, 2016 7:02 pm

Botasot=LDK
Gazetaexpress=PDK
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5412
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 369 times
Been thanked: 210 times
Contact:

Sat Sep 03, 2016 7:41 pm

vata10 wrote:Botasot=LDK
Gazetaexpress=PDK
Telegrafi=UDBA
User avatar
Plako
Posts: 3814
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 163 times
Contact:

Sat Sep 03, 2016 7:50 pm

Ka ngel ndonje ne Shqiperi qe nuk eshte spiun/agjent i dikujt?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sun Sep 04, 2016 2:39 am

Leandro wrote:VV është organizatë komuniste quasi-tradhtareske. Një pyetje kam unë, pse VV nuk del ndonjëherë kundër radikalëve islamikë që kanë pushtuar xhamiat Kosovare? Agjentë të Arabo-Turqëve më duken.

Sa për retorikën atdhedashëse, merr këdo në rrugë e të thotë që duhet të bashkohemi e njëra tjetra. Nuk kanë shpik gjë kta.
E more analfabet, ku na dole ti keshtu i zgjuar dhe nga i nxorre keto epitete? - T'a kishe percjelle ti ndonjehere debatin publik ne Kosove e kishe dite, se VV-ja nuk bene vetem 'show' para kamerave duke hanger mut dhe pastaj mos me punuar kunder radikalizimit. VV-ja plot here ka folur dhe eshte distancuar nga keta radikal. Mos lexo shume nga Berat Buzhala dhe te tillet, sepse ata deri dje kane qene dhe ende edhe sot hane buk nga po ata te cilet jane ne pushtet dhe te cilet i kane lejuar keta imam te radikalizuar te mbajne ligjerata dhe nje pjese te vogel te rinise te radikalizohet.
Simboli i Diellit wrote:Vetvendosje financohet kryesisht nga levizjet islamiste filo-turke nuk ka si te dale kunder tyre.

http://www.ekonomiaonline.com/nacionale ... urin-turk/
http://www.botasot.info/aktuale-lajme/5 ... ena-gjika/
http://www.gazetaexpress.com/lajme/shpe ... ll-241768/
Wow, Simboli - VV is financed by Islamists and Turks? - Really? - The "news" you provide was a bogus claim from Gazeta Express who's known by everyone to be through and through PDK. Shpendi explained very well, what happened, and that no picture of Skenderbeg was removed. Also he explained, that the Turkish flag is on those clocks because it was a grant from the Turkish government which renovated the school - and they put the clocks up after renovating. If that had been any other flag would anyone have complained? - Stop this bullshit, please.

Edhe lypes edhe zgjedhes nuk shkon.

VV eshte i vetmi subjekt ne Kosove, i cili kryesisht financohet nga antaresia e saj dhe eshte subjekti i vetem ku kane te gjithe qasje ne te hyrat e tyre.

Also, the 'leader' of those radicalized imams in Kosove, Shefqet Krasniqi, has something to say about VV - who - according to you - are allies:

Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
Guest

Sun Sep 04, 2016 3:15 am

VV-ja edhe komuniste edhe islamiste :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Plako
Posts: 3814
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 163 times
Contact:

Sun Sep 04, 2016 3:15 am

VV-ja edhe komuniste edhe islamiste. Ça s'po lexojme :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sun Sep 04, 2016 3:42 am

"Migjeni" je me të vërtetë i fortë kur akuzon tjetrin për analfabetizëm por shkruan gjëra si "t'a kishe" :D Migjeni, ai i vërteti, ndoshta po dridhet në varr tani nga cilësia e drejtëshkrimit tënd. :D

Unë nuk lexoj media kosovare por lexoj shumë media të huaja, dhe çdo herë që del kosova në lajme është o për radikalizëm fetar o për naj karllik që ka bo VV në parlament. Ky është kontributi i VV.

Pse partitë e tjera nuk llapin kundër radikalizmit nuk do të thotë që dhe VV ka check të bardhë të mos llapi as ajo. Për mendimin tim Kosova po shkon djrejt protektoratit turk, një shtet i dështuar siç është bosnia dhe maqedonia. Unë nuk e dua këtë të ardhme për kosovarët!

Plako, pse çuditesh? Komunistët dhe islamistët kanë armik të përbashkët, Amerikën. E kështu armiku i armikut tim është miku im, nuk e di?

Dhe një gjë çuna, edhe unë besoj se duhet kqyrur mirë kush vë firmën mbi njërin apo tjetrin artikull në gazeta. Por kjo s'do të thotë që çfarë thuhet në artikull duhet paragjykuar automatikisht sepse e ka shkruajtur filani apo fisteku i njërës apo tjetrës gazetë. Sepse kam përshtypjen që kjo ndodh me shumicën e shqiptarëve. Çdo ide përjashtohet se e ka shkruajtur njëri apo tjetri i cili është kshu apo ashtu.

Një orë e prishur është e saktë dy herë në ditë thotë një fjalë e urtë.
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sun Sep 04, 2016 3:49 am

"Unë nuk lexoj media kosovare" - Case in point.

E sa per Migjenin, ate te vertetin, ai nuk e shkruar shqipen ne kete gjuhen tende te standardit. Prandaj pjerdhu.
Klm, bal.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5412
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 369 times
Been thanked: 210 times
Contact:

Sun Sep 04, 2016 4:31 am

Migjeni , nuk kishem per qellim me turbullu ma shume ujnat e qeta ktu :D Sdq per saktesim une thash "levizje islamiste filo-turke" e jo edhe njana edhe tjetra po te dyja bashke ;) . Nuk jam after e as ne kontakt te vazhdushem me situaten politike ne Kosove . Qe ne fillim kur ishte levizje kam pas simpati per VV e biles u pata kerku anetaresimin ne levizje asokohe por ama nuk mund te vendosesh doren ne zjarr per ato ti , se nuk financohen aspak nga organizata me influence filo-turke. Besoj se asnjeri ne perendim nuk do jepte para per VV e per rrjelloje do bien ne kompromise . Duhen shume pare per fushate elektorale sidomos kur duhet te garosh kunder LDK-PDK qe kane gjithe aparatin shteteror e financime nga jashte. I've always liked Shpend Ahmeti but now it's not like before after allegations that he removed skenderbeg figures from Schools subbing them with clocks with turkish flag. http://old.zeri.info/artikulli/22305/sh ... -krasniqin
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests