Kreret e Vetvendosjes marrin shtetesine Shqiptare

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"

Moderators: ZenMaster, Shpati

User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sun Sep 04, 2016 4:57 am

So you're just speculating based on nothing?

And actually, they've asked for money from the public before and people from all over the world sent them money. Albin Kurti sold his apartment so the movement had enough money for their fushate parazgjedhore. Also the deputies give a percentage of their salary to the movement, so they can remain independent of dirty money.

But you don't know these things, but still you talk bs.

It's a problem discussing these things with people who don't have the necessary knowledge about what they're talking.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Plako
Posts: 3814
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 163 times
Contact:

Sun Sep 04, 2016 8:13 am

Leandro fillimisht desha të thoja mire se na u ktheve ne forum.

E dyta desha te të pyes je gje Ortodoks me origjinen e familjes? S'po të pyes me tendence fare thjesht isha kurioz sepse ve re nga Katoliket dhe Ortodokset ne pergjithësi nje frike dhe neveri shume të madhe nga afrimi yne i ri me Turqine. Kuptohet po e pergjithesoj pak ketu sepse kam shoke qe jane me origjine Myslimane dhe e kane vdekje Turkun, sidomos tani me Erdoganin ne krye.
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5412
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 369 times
Been thanked: 210 times
Contact:

Sun Sep 04, 2016 8:41 pm

Migjeni wrote:So you're just speculating based on nothing?

And actually, they've asked for money from the public before and people from all over the world sent them money. Albin Kurti sold his apartment so the movement had enough money for their fushate parazgjedhore. Also the deputies give a percentage of their salary to the movement, so they can remain independent of dirty money.

But you don't know these things, but still you talk bs.

It's a problem discussing these things with people who don't have the necessary knowledge about what they're talking.

Une jam neutral nuk jam militant i asnje partie politike ndersa ti je militant i VV , parti politike qe po e zhyt Kosoven ne rremuje e anarki ;) . Ne dy fushatat elektorale jane shpenzu pak a shume 150 mije euro nga VV . Spekullimet neper gazeta per financimet e VV nga kompania Devolli me siguri nuk jane me te renda se ato te LDK e PDK nder vite, e mbi te gjitha financimet qe partite nuk duan te zbulohen behen msheftazi. Thashe nuk jam ne kontakt me jeten politike ne Kosove e spo te komentoj ma per VV ne :D
User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sun Sep 04, 2016 9:04 pm

Une s'jam miltant, por jam antare dhe aktivist i VV-se. Kosoven e ka zhyte ne rremuje dhe anarki kasta PDK-LDK te cilet e kane udheq Kosoven qe prej pasluftes - dhe disa injorant sikur ti te cilet i besojne propagandat e pushtetit. Injorant s'po te quaj si nencmim, por sepse po flet prej injorances.

Mbi 100.000 euro ne donacione i ka marr VV-ja nga simpatizantet gjate fushates zgjedhore te zgjedhjeve te kaluara. E ti vazhdo fol pa dijeni.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mon Sep 05, 2016 12:43 am

Migjen, mua më dukesh kokrra e militantit. Sa u hodh një akuzë ndaj partisë tënde menjëherë e shave atë që foli për analfabetizëm e njëra tjetra duke përdorur drejtshkrim të keq pa le.

Vetëm ditë të zeza kemi pa nga çdo anë e kufirit. Kshu që sipas mendimit tim, nëse dikush është patriot me vërte, duhet të mbajë qendrim pak a shumë të njëjtë me të gjithë bythqimt që na rrethojnë. Nuk them ti urrejë, e le të ketë simpatinë e vetë nëse do, kjo ndoshta është normale. Por nuk mundet që njërit grup prej ktyre, kush do që të jetë, ti bëhet tapet në çdo rast. Kjo quhet favoritizëm dhe shtyhet nga një axhendë!

Sa për kët punën e shpisë që e paska shit ky Albin Kurti, dhe Saliu ynë në apartamentin që ka pas nga koha Enverit jeton gjoja. Por kush e di sa miliona ka xhepos diku anej nga bankat e Zvicrës. Je me vërte kaq naiv o daku?

Ndoshta të gjithë këta ish të UÇK-së kanë patur fillimisht qëllime patriotike. Por tani kanë ndryshu kohërat e kanë ndryshu të gjithë ata. Thaçi na thotë që sulltanin pedofil Erdogan e ka vëlla! Hajde hajde! Çfarë plehre. Të gjithë muta janë përfshi Kurtin. Kosovës po dhe Shqipërisë i duhet një gjeneratë e re politikanësh patriotë jo servilash të interesave të huaja.

Plako flm për mirëseardhjen. Nuk jam i asnjë feje, nuk dua asnjë. Por për islamin fashist kam një urrejtje të veçantë. Nuk pajtohem dot me ligjshmërimin e vrasjeve, skllavërimit, pedofilisë e mbi të gjitha PIRJES SË SHURRËS

QR ça i bo feja njerëzve, i bo me pi shurrë!
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Plako
Posts: 3814
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 163 times
Contact:

Mon Sep 05, 2016 3:02 am

Ehh shurren e kemi perdor si disinfectant per plaget kur ishim të vegjel :)

Sa per politikanet, ata jane nga natyra shkerdhata sepse zanati terheq njerez pa moral. Une s'e kam ndjek shume nga afer VV-ne po me duken me të mirë se pjesa tjeter e klases sone politike. Tani sa leke ne banke ka Kurti s'e di po s'ka pasur pushtet ai qe të perfitoje akoma personalisht si të tjeret qe permende.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mon Sep 05, 2016 3:12 am

O cka t'dokna une ty e cka s'te dokna s'po m'han shume, a po kupton? - Bash me vend e pata kur fola per analfabetizem - se analfabetizmi vjen ne disa llojna, e analfabetizmi yt qenka ky i analizes politike dhe i historise. E ai i cili s'ka argumente tjera, ai kapet shpesh per drejteshkrim. Prandaj, kjo pergjigje ime do jete e fundit per ty, per sa i vjen diskutimeve per jeten politike ne Kosove, sepse ti vete e pranove dje, qe t'i s'i percjelle lajmet atje. Dhe kjo i bjen, qe une po debatoj me nje njeri i cili s'e ka 'haberin' per ate qe po flet.

Tash ti qe s'ke imagjinaten me u be me ndryshe se gjithe te tjeret dhe me mendu jeten, shtetin dhe shoqerine me ndryshe nga te tjeret, ne s'te kemi faj dhe s'mundesh ta pergjithesosh te gjithe dhe te metat e tuaja t'ua veshesh atyre.

S'un e krahason ti Albinin me Saliun, se Albini s'ka pas kurre pushtet per me vjedhe. Eshte fakt per te gjithe qe ka shit banesen. Dhe ai sot jeton ne nje banese me qera. Ti me pyet kush e di se cka e qysh - ama a di ti a ka a s'ka? Nese vetem nje gje te vogel ke qe aludon se ka Albin Kurti milionat neper vende tjera, tregoje ketu dhe po betohem, se menjehere kam me terheqe antaresine nga kjo levizje. Por s'ke me mujte, se vetem llafe te kota po flet qe s'kane baze ne realitet. Edhe nje here te metat e tuaja mos provo t'na veshesh neve te tjereve.

Hashim Thaci s'ka luftu asnje dite. Ai gjate gjithe kohes ka qene jashte Kosoves dhe thuajse shumicen e luftes ai e ka pa nga Hotel Rogner-i ne Tirane bashke me shoket e tij. Ndersa Albin Kurti ka qene i burgosur nga regjimi serb. Por ti je analfabet edhe historik edhe politik, sic e permenda me heret, se ti flet per keto gjera qe s'i din. E une ketu s'jam mesues as i historise e as i lendes shoqerore.

Te gjithe ata qe kerkojne "gjenerate te re" i shkojne per shtati pushtetit. Sidoms kur bjen fjala per Kosove. Ndoshta kjo vlene n'Shqipni s'ka VV e as s'ka te ngjajshme sikur VV-ja atje, por asesi per Kosove.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tue Sep 06, 2016 6:29 pm

Jo po analfabetizëm është kur dikush ka makinë me ngjyrë të verdhë! Ç'ia fut kot o zotni, kuptimi i fjalëve është i caktuar dhe i themeluar me vite e me shekuj. Nuk mundesh as ti as unë e askush me marrë një fjalë e ta shtrëmbërojë sipas qefit e interesit të vetë! Bëhu burrë e prano që fole gabim them unë.

Ti je një person i politizuar, siç jam dhe unë. Por unë kam mendim kritik ndërsa ti fatkeqsisht je indoktrinuar në një grup apo ideologji dhe i shkon nga prapa pavarësisht ça thonë e bëjnë.

Vetë kam qënë simpatizant i VV e uroja të kishim dhe ne një VV në Shqipëri. Por pasi filluan ti lëpinin bythën shurrëpirësve arabë thash prit içik! Ça po ndodh ktu? Fillimisht mbajta rezervime se nuk i dihej, por tani që po shof që qendrime të tilla po mbajnë çdo herë, kam dyshime për qëllimet e tyre.

Nuk ka asgjo patriotike nëse thjesht do me zëvëndësu Serbin me Turkun. Patriot është ai që lufton për popullin e vetë, jo për interesa t'huaja!

JO SHURRËPIRJE NË KOSOVË!!!
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tue Sep 06, 2016 8:36 pm

Words evolve. 'Analfabetizem politik' ne perkthim i bjen ne gjuhen angleze: 'Political illiteracy'. Look it up, you chump.

Still no evidence of the shit you spew about VV, but that's none of my problem. Keep it up.
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Leandro
Posts: 411
Joined: Thu Jun 02, 2016 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Wed Sep 07, 2016 1:49 am

Vetëm një njëri i indoktrinuar deri në palc mund të kërkojë prova për diçka që nuk ka ndodhur. Unë i akuzova për çfarë NUK bëjnë, jo për çfarë bëjnë. Hiqi syzet se me këto nuk sheh mirë.

Image
rrëfeni mëkatet tuaja: www.faltore.al
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest