Letra e Edi Ramës drejtuar Sinisa Mihajlovic

Seksioni në gjuhën Shqipe i forumit me tema nga më të ndryshmet . Zonë ku flitet veç Shqip ! "Gjuha dhe njerëzit janë tapia e vendit dhe gjuha ruhet atje ku flitet !"

Moderators: Shpati, ZenMaster

ZenMaster
Posts: 1512
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Contact:

“I dashur mister, jam Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë, ish-lojtar i Kombëtares së basketbollit shqiptar dhe një admirues i vjetër i Sampdorias së Vujadin Boshkovit. E mora numrin tuaj të telefonit nëpërmjet mikut tonë të përbashkët, Aleksandar Vuçiç. Folëm për ju dje në mbrëmje këtu në Novi Sad. Kam dashur gjithnjë t’ju shprehja admirimin tim për egërsinë me të cilën po përballoni armikun tuaj më të frikshëm të jetës, por edhe për t’ju thënë se pasi keni mundur shumë portierë direkt nga goditjet e dënimit, ju me siguri jeni i zoti të mundni edhe hijen që është vendosur mes jush dhe portës tuaj të së ardhmes. E di shumë mirë rrezikun që mesazhe të tilla solidariteti mund të bëhen të mërzitshme për një kokëfortë si puna juaj, por ju siguroj se ky i imi nuk është një mesazh i kësaj natyre. Përkundrazi, është shprehje e një admirimi antik”.
Attachments
FB_IMG_1606499949252.jpg
FB_IMG_1606499949252.jpg (24.32 KiB) Viewed 20356 times
Kuqaloshi maoist
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5492
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Contact:

Rama është pari kryeminister i Shqipërisë që ka vizituar Beogradin 6 herë ndërsa ne Zagreb dhe Sofie se bashku ska qene as 2 here .
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5492
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Contact:

@ZenMaster personalisht besoj se emerimet ne ministrine e jashtme dhe ate te arsimit kane qene te diktuara per perfitime ne Kosove. Cakaj edhe pse mund te konsiderohet nje vegel ne duart e Rames disa gjera i ka bere per luginen . Njehsimi i diplomave te Tiranes ne lugine eshte shume pozitive . Njoh koleg qe nuk mund te ktheheshin te ushtronin profesionin ne nje vend ku nuk po investohet fare dhe shqiptaret kane nevoje per sherbime. Peshku qelbet nga koka , Rama eshte kalbur fare. Mendoj qe duke i shtuar dhe pakenaqesite e Covid nuk do kete shpetim ne zgjedhjet e prillit perpos nese do vjedhin votat. Problemi kryesor eshte presioni i administrates qe u kerkohet nga shefat fotografia e fletes se votimit.
ZenMaster
Posts: 1512
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Contact:

Simboli i Diellit wrote: Sat Nov 28, 2020 2:17 am @ZenMaster personalisht besoj se emerimet ne ministrine e jashtme dhe ate te arsimit kane qene te diktuara per perfitime ne Kosove. Cakaj edhe pse mund te konsiderohet nje vegel ne duart e Rames disa gjera i ka bere per luginen . Njehsimi i diplomave te Tiranes ne lugine eshte shume pozitive . Njoh koleg qe nuk mund te ktheheshin te ushtronin profesionin ne nje vend ku nuk po investohet fare dhe shqiptaret kane nevoje per sherbime. Peshku qelbet nga koka , Rama eshte kalbur fare. Mendoj qe duke i shtuar dhe pakenaqesite e Covid nuk do kete shpetim ne zgjedhjet e prillit perpos nese do vjedhin votat. Problemi kryesor eshte presioni i administrates qe u kerkohet nga shefat fotografia e fletes se votimit.
Edi Rama dhe Hashim Thaçi ishin të bindur që projekti i korigjimit të kufirit do të kishte sukses. Genti Cakaj dhe Besa Shahini do ju hynin ne pune vetem pasi ky projekt do te realizohej. Nuk mundem me i thur lavde dikujt qe eshte investu me gjithe qenien e tij me i fal territor Serbise per ti shpetu bythen Hashim Thaçi. Fakti qe permendet si "arritje" njehsimi i diplomave tregon ne cfare derexhe jane shqiptaret.
Rama eshte shqiptari qe urrej me shume por kur vjen puna te zgjedhjet Lul Basha dhe PD-ja jane garancia e pushtetit te tij. Nuk dyshoj qe do te perdor presionin mbi administraten, bandat dhe te gjitha taktikat qe dikur i perdorte Berisha.
Kuqaloshi maoist
Mr. Bini

ZenMaster wrote: Sat Nov 28, 2020 3:04 pm Edi Rama dhe Hashim Thaçi ishin të bindur që projekti i korigjimit të kufirit do të kishte sukses. Genti Cakaj dhe Besa Shahini do ju hynin ne pune vetem pasi ky projekt do te realizohej. Nuk mundem me i thur lavde dikujt qe eshte investu me gjithe qenien e tij me i fal territor Serbise per ti shpetu bythen Hashim Thaçi. Fakti qe permendet si "arritje" njehsimi i diplomave tregon ne cfare derexhe jane shqiptaret.
Rama eshte shqiptari qe urrej me shume por kur vjen puna te zgjedhjet Lul Basha dhe PD-ja jane garancia e pushtetit te tij. Nuk dyshoj qe do te perdor presionin mbi administraten, bandat dhe te gjitha taktikat qe dikur i perdorte Berisha.
T'lumte bre, Zen.
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests