Free Your Mendje

Current events, society, culture, science, insights. The music. Cinema. The books. The theater. The art.

Moderators: Shpati, ZenMaster

User avatar
Migjeni
Posts: 652
Joined: Mon Mar 23, 2015 4:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Thu Jan 21, 2021 11:32 am

Zyrtare/LËVIZJA VETËVENDOSJE GARON NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT NË SHQIPËRI

https://www.balkanweb.com/zyrtare-leviz ... tet-e-pare
Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi..
User avatar
Plako
Posts: 3671
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 53 times
Been thanked: 142 times
Contact:

Thu Jan 21, 2021 7:53 pm

Migjeni wrote: Thu Jan 21, 2021 11:32 am Zyrtare/LËVIZJA VETËVENDOSJE GARON NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT NË SHQIPËRI

https://www.balkanweb.com/zyrtare-leviz ... tet-e-pare
Shyqyr. Nuk besoj se mund te kalojne 5% po nqs VV fiton bindshem ne Kosove ne 14 Shkurt, atehere edhe munden. Dua qe Elvis Hoxha te futet me patjeter ne Kuvend.
ZenMaster
Posts: 1395
Joined: Tue Mar 03, 2015 2:50 pm
Team: Čukarički Stankom
Has thanked: 136 times
Been thanked: 110 times
Contact:

Sun Feb 14, 2021 6:43 pm

Vetevendosje sipas gjitha gjasave ka arritur nje fitore plebishitare prej te pakten 51% por diferenca mund te jete shume me e thelle dhe mund te afrohet 60% me votat e diaspores. Mendohet se Prishtina ka votuar te pakten 70% per Levizjen Vetevendosje. Nisma Socialdemokrate pritet vetem te zyrtarizohet qe nuk ka kaluar pragun por sipas informacionoeve te fundit edhe Aleanca rrezikon shume te mos kaloj pragun prej 5%. Per pak minuta te gjitha vendvotimet mbyllen dhe do te marrim vesh me teper.
Kuqaloshi maoist
User avatar
Simboli i Diellit
Posts: 5286
Joined: Thu Mar 05, 2015 3:26 am
Location: Milan
Team: AC Milan
Has thanked: 350 times
Been thanked: 188 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 12:47 am

Urime VV ! Te pakten tani kane mundesine qe te qeverisin te vetem. Me keto rezultate me llogarite qe bera duke i dhene 70% te votave me kusht dhe po ashtu 70% te votave te diaspores dhe duke marre gjysmen e perqindjes te partive qe nuk kalojne pragun elektoral, VV duhet te arrijne te marrin 62 deputet.
Uroj qe Vjosa te zgjidhet Presidente dhe te mos kete zgjedhje tjera.
LDK me sa duket do ristrukturohet dhe PDK konfirmon opoziten .
Ndersa Rambo dhe AAK si gjithmone te gatshem per aleanca 🤣
Nisma eshte gjithmone per MEME me ate thenjen mos i besoni sondazheve se nuk vlejne per partite e vogla 😂
User avatar
Plako
Posts: 3671
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 53 times
Been thanked: 142 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 5:46 am

ZenMaster wrote: Sun Feb 14, 2021 6:43 pm Vetevendosje sipas gjitha gjasave ka arritur nje fitore plebishitare prej te pakten 51% por diferenca mund te jete shume me e thelle dhe mund te afrohet 60% me votat e diaspores. Mendohet se Prishtina ka votuar te pakten 70% per Levizjen Vetevendosje. Nisma Socialdemokrate pritet vetem te zyrtarizohet qe nuk ka kaluar pragun por sipas informacionoeve te fundit edhe Aleanca rrezikon shume te mos kaloj pragun prej 5%. Per pak minuta te gjitha vendvotimet mbyllen dhe do te marrim vesh me teper.
Nje fitore historike e VV-se. I prifte e mbara Albinin dhe Vjosen. Kemi shume shpresa tek ta. Shpresojme qe tani te behen perpjekje per te shpetuar Shqiperine nga batakcinjte.
User avatar
CanaYouDoIt
Posts: 3295
Joined: Tue Jun 11, 2019 10:56 pm
Has thanked: 620 times
Been thanked: 148 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 2:02 pm

I just hope we can take steps forward finally and leave this mess we’ve created over 30 years behind us as Albanians . Kosoves success now should inspire the Albanians in Albania to make big change too
User avatar
Plako
Posts: 3671
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 53 times
Been thanked: 142 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 2:59 pm

CanaYouDoIt wrote: Mon Feb 15, 2021 2:02 pm I just hope we can take steps forward finally and leave this mess we’ve created over 30 years behind us as Albanians . Kosoves success now should inspire the Albanians in Albania to make big change too
Ne Shqiperi jemi kalbur komplet si sistem politk. Nuk ka shprese tani per tani. Binomi PD-PS e ka paralizuar komplet sistemi tone politik. Duhet nje levizje teresisht e re.
User avatar
CanaYouDoIt
Posts: 3295
Joined: Tue Jun 11, 2019 10:56 pm
Has thanked: 620 times
Been thanked: 148 times
Contact:

Mon Feb 15, 2021 11:56 pm

Thats what I mean , a total change for Albania , its the only option. The sad thing is it will probably take all our lives to happen if we're lucky.
User avatar
Plako
Posts: 3671
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 53 times
Been thanked: 142 times
Contact:

Tue Feb 16, 2021 3:46 pm

CanaYouDoIt wrote: Mon Feb 15, 2021 11:56 pm Thats what I mean , a total change for Albania , its the only option. The sad thing is it will probably take all our lives to happen if we're lucky.
There has to be a catalyst for change and I just don't see it happening. We had an opportunity to turn the page in 1992 when the commie regime fell and in 2011 (when Ilir Meta could have been sent to jail for corruption) but both times we fucked it up.
User avatar
Plako
Posts: 3671
Joined: Wed Feb 25, 2015 5:21 am
Location: NYC
Team: Partizani
Has thanked: 53 times
Been thanked: 142 times
Contact:

Wed Feb 17, 2021 3:42 pm

Gezuara Pavaresine Kosove! U befsh Shqiperi!
Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests